ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN

TÜRKİYE ENGELLİLER VAKFI

Engelli Eğitim Projesi

Türkiye Engelliler Vakfı olarak amacımız; engelli bireylerin özerkliğini kazanması, kendi kendilerine yetebilmelerini ve hayatlarını idame ettirebilmeleri amacıyla, beceri ve düzeylerine özel eğitimin; mutlu aile, mutlu çocuk sloganıyla ailelere yönelik eğitimin, psikolojik, sosyal ve ekonomik desteğin verilmesidir.

Aileler engelli çocuklarının gelişim süreleri boyunca birçok sorunla karşılaşmaktadırlar. Çocuğunu evde tek başına bırakmaktan çok korktuğunu, sürekli kendisine ve çevresine zarar verdiği için vicdanı el vermediği halde kafese koymaktan başka çaresi kalmadığını ifade eden ailelere çözüm olmak için yola çıktık.

Vakfımız kurulduğu 1996 yılından günümüze kadar Resmi Senedinde yer alan Engellilerin Eğitim için resmi ve özel kurumlarla iş birliğine gitmiştir. Vakfımız eğitim alan ve çeşitli nedenlerle eğitim alabilir raporu olmayan Zihinsel Engellilere ayda 20 saat ücretsiz eğitim verildi. 01.01.2006 tarihinden 31.12.2021 tarihine kadar Vakıf tarafından verdirilen ücretsiz eğitim tutarı 20.031.404,45 TL’dir.

Vakfımız kendine ait özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitimlerine devam etmekte ve ülke genelinde yayılması için çalışmalar yapmaktadır.

ENGELLERİ Kaldırarak Hayata Renk Katıyoruz

Birlikte Güçlüyüz, Her Engeli Birlikte Aşabiliriz

Türkiye Engelliler Vakfı olarak, engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak, eğitim ve istihdam fırsatları sunmak ve toplumsal farkındalığı artırmak için çeşitli projeler ve programlar yürütüyoruz. Her adımımız, daha kapsayıcı bir gelecek için atılır.