Başkanın Mesajı

Değerli Gönüllülerimiz;

Türkiye Engelliler Vakfı, ‘’Engellilere engelsiz bir dünya’’ prensibiyle; engelli bireylere, ailelerine ve topluma hizmet etmek için 1996 yılında kuruldu.

Nüfusunun %12,29’unu engelli bireylerin oluşturduğu ülkemizde; engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlara çözüm bulma, onlara daha yaşanabilir bir dünya bırakma ve özerkliğini kazanmış bireyler olarak var olmalarını sağlama amacıyla görev almaktayız. Eğitim, sağlık, rehabilitasyon, istihdam, ulaşılabilirlik, bakım ve diğer hizmetlerin gelişmesine yönelik medya, sivil toplum kuruluşları ve topluma düşen önemli görevden, vakıf olarak biz; her alanda üstümüze düşen görevi layıkıyla ve gönüllülük esaslarına dayanarak gerçekleştirmekteyiz.

Bu hususlarda ’’ Engelliler Yaşam Evi’’ merkezi projesi, attığımız adımların sağlamlığını, atacağımız adımların vizyonunu gösterir niteliktedir.

Bu projeyle Pendikte, TÜREV’e ait alanda engelli bireyler ve ailelerine yönelik inşa ettiğimiz Engelliler Yaşam Evini (Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi), 5.200 m2 kapalı alan, 5.000 m2 açık alan olmak üzere 10.200 m2’lik alanda kurduk ve projeyi engelli bireylere ve ailelerine teslim ettik.

Bizler ilk günkü prensibimiz ve heyecanımızla, engelli bireyler ve aileleri için daha yaşanabilir bir dünya kurma amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Sağlıcakla Kalın…

Zülfinaz ABEDAN

Türkiye Engelliler Vakfı

Genel Başkanı

ENGELLERİ KALDIRARAK HAYATA RENK KATIYORUZ

Birlikte Güçlüyüz, Her Engeli Birlikte Aşabiliriz