ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN

TÜRKİYE ENGELLİLER VAKFI

Otoparklarda Engelli Park Yerlerinin Korunması

Türkiye genelindeki tüm otoparklar da engelliler için park yeri ayrılmıştır. Vatandaşlarımız bu konuda ne yazık ki duyarsız kalmaktadır. Otoparkların bulunduğu yerlerdeki görevlilerde engelli yerlerine başka araçların park etmesi konusunda önlem almamaktadır.

Otoparklarda ki engelli alanlarına plaka tanımlı kamera sistemleri konacak. Engelli plakası olmayan araç park ettiğin de park yerindeki ilgili birimleri uyarı verileceği gibi yasak yere park edildiği için İç Bakanlığı sistemine de bilgi gönderilerek bu araçlara trafik cezası da kesilecek. Bu şekilde insanların engelli yerlerine park etmelerinin önüne geçilip engellilerin erişilebilirlik sorununa da çözüm bulunmuş olacak.

İç İşleri Bakanlığıyla anlaşılması halin de bu sistem Vakıf tarafından kurulacak kesilecek cezalardan Vakıf da komisyon alarak Vakfa gelir elde edilmesi sağlanacaktır. Bu gelirlerle vakıf engellilerin erişilebilirliği için önemli olan park sorunuyla ilgili kamu spotu yoluyla farkındalık yaratacak.

ENGELLERİ Kaldırarak Hayata Renk Katıyoruz

Birlikte Güçlüyüz, Her Engeli Birlikte Aşabiliriz

Türkiye Engelliler Vakfı olarak, engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak, eğitim ve istihdam fırsatları sunmak ve toplumsal farkındalığı artırmak için çeşitli projeler ve programlar yürütüyoruz. Her adımımız, daha kapsayıcı bir gelecek için atılır.